Roder HTS Structures

RÖDERite perekonna lugu

Asutaja ja tegevjuht Heinz RöderPerekonnanimi Röder on olnud telgiäriga seotud üle 50 aasta. Kui Heinrich Röder 1959. aastal alustas, hakkas ta puitraamiga telke laenutama. Nüüd on masstootmises mitmesugused moodsad ajutised moodulkonstruktsioonid ja neid turustatakse kõikjal maailmas.

Praegu on uus pereettevõte RÖDER HTS HÖCKER GmbH ajutiste telgisüsteemide projekteerija ja tootjana esirinnas. Perekonna traditsiooni jätkab Heinrich Röderi poeg Heinz Röder, kes asutas oma uue ettevõtte 2001. aastal ja tegutseb selle tegevjuhina.

Röderite pereettevõtte teetähised ajutiste konstruktsioonide sektoris:

1959       Perekond Röder alustas telgiäri, laenutades puitraamiga presenttelke, mis kuulusid ettevõtte enda rendivara hulka.

1961       Röderite pereäri laiendas tegevust, pakkudes oma telke müügiks teistele telgilaenutusfirmadele.

1965       Esialgne tootevalik täienes, kui kasutusele võeti terasmaterjal. Seda hakati kasutama põhiraamides puidu asemel.

1975       Kui leiutati ekstrudeeritud alumiinium ja see muutus hästi kättesaadavaks, sai sellest moodultelgisüsteemide valmistamisel käepärasem materjal, sest ta kaalus palju vähem kui teras. Ekstrudeeritud alumiiniumi tarvituselevõtmine oli kasulik veel sellepärast, et integreeritud kanalid võimaldasid konstruktsiooni tublisti paremaks muuta – nimelt kasutati katuse- ja seinakatete kinnitamiseks torukanaleid (keder), nii et nüüd oli tegu tõelise moodulsüsteemiga.

1978       Uue torukanalisüsteemiga alumiiniumraami ja järjest laieneva telgisortimendiga saavutas Röderite perefirma üsna pea edu. Et toodete nõudlus üha kasvas, avasid Röderid spetsiaalselt uue tehase, kus läks lahti erisuguste telgisüsteemide masstootmine. Tehas asus Saksamaal Röderite kodulinnas Wolferbornis (Büdingen).

1984       Pidev tootearendus viis selleni, et Röderite perefirma tõusis suureks turuliidriks. Arendusprogramm tipnes sellega, et hakati projekteerima, tootma ja müüma maailma esimesi kahekorruselisi moodultelke, mida saab täielikult lahti võtta. Tänapäeval kasutatakse seda projekti rohkesti kogu maailmas.

1992       Heinz ja Edwin Röder viisid pereettevõtte RÖDER AG Saksamaa börsile.

1993       RÖDER AG aktsiate kontrollpaki võttis üle Klöckner & Co AG. Perekond Röder loobus omandiõigusest.

1994       Heinz Röder viis lõpule ettevõtte üleandmise Klöckner & Co AGle ja lahkus RÖDER AGst.

2001       Pärast seitsmeaastast tegevust muude ärihuvide nimel asutas Heinz Röder uue ajutiste konstruktsioonide tootmisele spetsialiseerunud ettevõtte RÖDER HTS High Tech Structures KG, mis asus jällegi Saksamaal Wolferbornis (Büdingen).

2002       RÖDER HTS KG avas esimesed müügikontorid Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal.

2003       RÖDER HTS KG avas Lähis-Ida piirkonda teenindava müügikontori.

2004       RÖDER HTS KG omandas tööstuskonkurendist ettevõtte HÖCKER STRUCTURES, mis asus Saksamaal Bad Salzuflenis. Firma HÖCKER STRUCTURES strateegiline omandamine tõi uusi turge ja lisas RÖDER HTS KG tolleaegsesse sortimenti uusi tooteid.

2005       RÖDER HTS KG ja HÖCKER GmbH ühinesid ametlikult üheks äriühinguks, mis kannab nime RÖDER HTS HÖCKER GmbH. Samal aastal liideti ka RÖDER HTSi ja HÖCKER STRUCTURESi tootmisvõimsus, nii et tulemuseks oli uus moodne 42 000 m² suurune peakontori- ja tehasehoone, mis asub Saksamaal Kefenrodis.

2006       RÖDER HTS HÖCKER GmbH avas müügifiliaali Singapuris.

2007       RÖDER HTS HÖCKER GmbH avas strateegilised müügikontorid Venemaal ja Indias.

2008       RÖDER HTS HÖCKER GmbH tutvustas uut telgisüsteemide seeriat, mis ühildub täielikult teiste tootjate projekteeritud toodetega.

2009       Perekond Röder tähistas 50 aasta pikkust tegevust telgiäris RÖDER HTS HÖCKER GmbH TENT-EXPO messiga. Samal aastal tutvustati patenditud raamikonstruktsiooni, mille materjaliks oli süsinikkiududega tugevdatud sulam.

2010       Toimus süsinikkiududega tugevdatud sulamist valmistatud patenditud raamikonstruktsioonisüsteemi ametlik esmaesitlus. See kerge materjal võeti puhasavaga moodultelkides kasutusele esimese omalaadsena terves maailmas.

2011       Pereettevõte RÖDER HTS HÖCKER GmbH oli esindatud 32 riigis üle maailma. Ettevõte teatas, et ostab 42 000 m² tootmiskeskuse lähedale veel 22 000 m² suuruse maatüki, kus on piisavalt ruumi laienemiseks. Esimene ehitusetapp lõppes 2011. aasta oktoobris, mil valmis moodne 2600 m² suurune hoone, kus toodetakse PVC-katteid.